Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » BLOG » Mistrz w spawaniu aluminium !

Mistrz w spawaniu aluminium !

Spawarki MasterTig 230A, 300A, mistrzowie spawania TIG

Kemppi przedstawia całkowicie nową rodzinę produktów MasterTig. Zaprojektowano je z myślą o profesjonalnych użytkownikach. MasterTig oferuje szeroki wybór wariantów mocy. Aktualnie dostępne są modele 230 i 300 A. Nowe produkty MasterTig posiadają wiele ulepszeń, które przenoszą komfort użytkowania i wydajność energetyczną na nowy poziom.

spawarka,tig dc,kemppi tig, mastertig,200a,

MasterTig jest już znaną nazwą wśród produktów Kemppi, ale teraz produkty MasterTig przeżywają ponowne narodziny. Gama spawarek MasterTig została stworzona od nowa specjalnie dla profesjonalnych spawaczy pracujących spawających metodami AC TIG, DC TIG i MMA. Nowe urządzenia MasterTig zostały zaprojektowane i zbudowane z myślą o maksymalnej wytrzymałości na uderzenia. W tym celu użyto specjalnych tworzyw sztucznych pochłaniających energię i nadających się do ponownego przetworzenia. Konstrukcja została dodatkowo wzmocniona specjalnymi mostkami udarowymi, które lepiej chronią źródło prądu przed uderzeniami podczas codziennej eksploatacji. Wprowadza również całkiem nowy sposób sterowania urządzeniami spawalniczymi. Ustawienie parametrów wspomagane przez kreatora spawania i bezprzewodowe zdalne sterowania sprawiają, że spawanie wysokiej jakości jest niezwykle proste.

Spawarka zoptymalizowana specjalnie dla Ciebie

Sprzęt MasterTig został zaprojektowany z myślą o zwykłym spawaczu, ale same produkty są dalekie od przeciętności. Dzięki modułowej konstrukcji możesz stworzyć własną konfigurację MasterTig, która idealnie pasuje do Twoich potrzeb. Możesz wybierać spośród modeli MasterTig o różnej mocy, alternatywnego interfejsu użytkownika, opcji zdalnego sterowania, podwozi i uchwytów. Można przesłać ulubiony obraz, aby spersonalizować wygaszacz ekranu MasterTig. Personalizacja wykracza daleko poza ustawienie obrazu wygaszacza ekranu. Na przykład MasterTig oferuje 99 kanałów pamięci dla każdego z procesów spawania do zapisania najlepszych parametrów lub wartości WPS. W razie potrzeby instrukcje można kopiować oraz usuwać i aktualizować. Wszystko to można robić szybko i łatwo.
Weld Assist doprowadzi Cię do efektywnego spawania.

Ustawienie parametrów spawania metodą TIG może być kłopotliwym zadaniem, szczególnie dla spawaczy z niewielkim doświadczeniem. W celu ułatwienia wszystkim spawaczom konfiguracji maszyny MasterTig oferuje zaawansowany interfejs użytkownika z funkcją asystenta spawania. Jeśli twój MasterTig jest wyposażony w 7-calowy kolorowy panel sterowania TFT MTP35X, nie musisz się martwić o właściwe ustawienia parametrów. Po prostu uruchom funkcję kreatora Weld Assist i wykonaj proste kroki na ekranie. Wybierz materiał, grubość, rodzaj złącza i pozycję spawania, a asystent spawania dobierze najlepsze parametry dla konkretnej aplikacji spawalniczej. Widoczne są także zalecenia dotyczące średnicy elektrody, drutu elektrodowego, przepływu gazu, rodzaju rowka, kształtu i ilości ściegów i szybkości spawania. Weld Assist pomaga początkującym oraz doświadczonym spawaczom dobrać optymalne parametry spawania gwarantujące najwyższą jakość i wydajność. Jest to także doskonała pomoc przy tworzeniu WPS.

spawarka,tig dc,kemppi tig, MasterTig,200a,

Funkcje zwiększające wydajność spawania TIG

MasterTig oferuje szereg zaawansowanych technologicznie funkcji usprawniających spawanie TIG. Na przykład MicroTack to funkcja szybkiego i dokładnego sczepiania TIG prądem stałym i przemiennym. Spawarka przeznaczona jest do wielokrotnego, powtarzalnego szczepiania cienkich blach, gdzie niezmienny i kontrolowany wygląd ma kluczowe znaczenie. MicroTack łączy precyzyjne szczepianie przy minimalnej ilości wprowadzanego ciepła. Ponadto funkcja podwójnego impulsu zmniejsza ilość wprowadzanego ciepła. Łączy alternatywne cykle impulsów i może zwiększyć prędkość spawania nawet o 30%. Funkcja podwójnego impulsu, która zapewnia mniejszy poziom odkształceń i obniża koszty spawania, idealnie nadaje się do spawania ręcznego prądem stałym oraz do zastosowań zmechanizowanych i gwarantuje doskonały wygląd spoiny. MasterTig oferuje również cichą opcję przebiegu TIG AC o nazwie Optima AC. To niestandardowy przebieg prądu przemiennego TIG, który łączy w sobie to, co najlepsze z tradycyjnych sinusoidalnych i prostokątnych przebiegów — oraz dodaje odrobinę magii do optymalnego spawania prądem przemiennym. Zmniejsza poziom hałasu podczas spawania TIG AC nawet o 20%, dzięki czemu spawacz może spokojnie skoncentrować się na jakości. Oto kilka z wielu ulepszeń wpływających na proces spawania, które można znaleźć w nowych produktach MasterTig.

Uchwyty spawalnicze Flexlite TX

Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych urządzeń MasterTig, Kemppi rozpoczyna sprzedaż nowych uchwytów Flexlite TX z wysokowytrzymałymi, elastycznymi uchwytami, które zwiększają komfort i zmniejszają zmęczenie spawacza. Guma silikonowa w uchwycie zapewnia pewny chwyt, a innowacyjna konstrukcja zmniejsza obciążenie nadgarstka, umożliwiając spawaczowi skoncentrowanie się na idealnej spoinie. Uchwyty TIG FlexLite TX są kompatybilne z urządzeniami MasterTig chłodzonymi gazem lub cieczą oraz są dostępne w wielu wariantach mocy i różnych długościach.


Firma Kemppi jest pionierem w branży spawalniczej. Jej pasją jest tworzenie rozwiązań, które pomagają klientom w osiąganiu sukcesów na rynku.

źródło: kemppi.com/pl

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
012
0